Žiačka Karolína z havajskej základnej školy sa stretla so známou speváčkou Celeste Buckingham

Celeste pricestovala do Vranova kvôli deťom s mentálnym postihnutím

„Z remesla sa dá pozdvihnúť k umeniu. Z fušovania nikdy.“
Johann Wolfgang von Goethe

Prvý marcový deň  som sa spolu so svojou mamkou Miroslavou Jancurovou zúčastnila veľmi peknej akcie, ktorej organizátorom bola SOŠ drevárska vo Vranove nad Topľou. Akcia sa niesla pod názvom DEŇ REMESIEL 2019 SOŠD – Vranov nad Topľou a jej program bol naozaj veľmi bohatý.

My sme sa tejto milej akcie zúčastnili na pozvanie Milana Krajňáka. Je to rezbár, ktorý je známy nielen svojimi nádhernými dielami z dreva, ale aj dobrým a veľkým srdcom, ktorým pomáha najmä slabým. Okrem ukážok 35 remeselníkov nás čakal bohatý kultúrny program, vernisáž drevených plastik, ukážka výroby gitár, prezentácia Slovenských opálových baní a tvorivá dielňa DÚHA – deti s mentálnym postihnutím. A práve kvôli nim precestovala Celeste Buckingham celé Slovensko.

Ďakujeme Celeste za nádherné vystúpenie, na ktoré sa prišlo pozrieť naozaj veľa deti a aj ich učitelia. Stretla som sa s ňou prvýkrát a chcela som jej dať darček, ktorý ju určite potešil. Bol to môj obraz, na ktorom je Celeste nakreslená jemne ceruzkou. Po vystúpení som jej ho osobne dala, bola veľmi milo prekvapená. Pochválila ma a zato jej zo srdca ďakujem. Celeste mám rada, začala som počúvať jej pesničky. Je to mladá speváčka, ktorá vie čo chce v živote robiť. A čo sa mi na nej najviac páči? Ľudí neposudzuje či je niekto Róm alebo je zdravotne postihnutý. Ona proste robí radosť každému koho stretne. Vždy ma úsmev na tvári. Ďakujem jej za všetko a aj rezbárovi Milanovi Krajňákovi, ktorý nás na spomínanú akciu pozval. Milan Krajňak je naozajstný umelec, ktorý vyrezáva z dreva a ja obdivujem jeho prácu. Aj keď to v živote nemal jednoduché, nevzdal sa. Rozhodol sa pomáhať a robiť svet krajším.

Karolína Jancurová, 9. ročník, ZŠ s MŠ Havaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.