Liga výnimočných 2018

Lekárku svidníckej nemocnice ocenili za čin roka

 Lekárku Zuzanu Hanikovú, ktorá pracuje na oddelení vnútorného lekárstva vo svidníckej nemocnici, sieť nemocníc Svet zdravia koncom minulého roka ocenila za čin roka 2018. Stalo sa tak počas podujatia Liga výnimočných, ktoré sa vlani konalo už štvrtýkrát. Zuzana si ocenenie odniesla za pomoc rodine po autonehode, ktorú poskytla počas cesty na dovolenku do Chorvátska.

Sieť nemocníc Svet zdravia a sieť polikliník ProCare každý rok v rámci galavečera Liga výnimočných oceňuje tých najlepších v sieti, ktorí sa významne pričinili k rozvoju zdravotnej starostlivosti na Slovensku. Vlani odovzdala desať ocenení a jednu špeciálnu cenu. „Aj v neľahkých podmienkach, v akých sme minulý rok pracovali, sa naši zamestnanci zomkli, odviedli vynikajúcu prácu, snažili sa dobre robiť medicínu i ústretovo komunikovať s pacientom. Máme vo svojich radoch naozaj excelentných a výnimočných ľudí, takže výber bol veľmi ťažký,“ uviedol generálny riaditeľ ProCare a Svet zdravia Vladimír Dvorový. Podotkol, že každá jedna nominácia na ocenenie v Lige výnimočných so sebou prinášala veľké množstvo práce. „Pre všetkých to znamenalo veľa snahy navyše a ja som úprimne hrdý na každého. Každý z nich je vzorom v tej svojej kategórii,“ dodal.

Krk fixovala synovou maľovankou

V kategórii Čin roka si cenu odniesla MUDr. Zuzana Haniková z oddelenia vnútorného lekárstva svidníckej nemocnice. Počas cesty na dovolenku do Chorvátska zbadala na diaľnici autonehodu a keďže navôkol neboli žiadne záchranné vozidlá, ponáhľala sa zranenej rodine pomôcť. Keď bolo treba zafixovať krk golierom, použila synovu maľovanku, zranených ošetrila a rodinu upokojovala. Aj vďaka nej nakoniec všetko dobre dopadlo. Rodina sa v zhodne nestihla lekárke poďakovať a tak ju hľadala cez sociálnu sieť i cez médiá. Ich príbeh mal pol milióna zdieľaní, kým sa nakoniec spoločne našli. „Nečakala som to, ocenenie je pre mňa veľkým prekvapením. Nemám pocit, že som urobila niečo výnimočné, urobila som to, čo bolo prirodzené a v tej chvíli potrebné a nutné. Ďakujem za toto ocenenie, znamená pre mňa veľmi veľa, posúva ma ďalej a dúfam, že budem schopná aj naďalej takto ľuďom pomáhať,“ reagovala ocenená lekárka.

V roku 2018 ocenenie získali:

MUDr. Zuzana Haniková, Oddelenie vnútorného lekárstva, Nemocnica Svidník (Čin roka)

MUDr. Karolína Lyciusová, Kožný stacionár, Nemocnica Trebišov (Talent roka)

 Mgr. Eva Kavčáková, Oddelenie fyziatrie, balneológie a rehabilitácie, Železničná nemocnica Košice (Najlepší zdravotnícky zamestnanec)

 PhDr. Katarína Košíková, Onkochirurgické oddelenie, Mammacentrum sv. Agáty Banská Bystrica (Najlepšia sestra)

 MUDr. Dagmar Bodáková, MBA, Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny, Nemocnica Galanta (Najlepší lekár)

 Všeobecná ambulancia pre deti a dorast, Nemocnica ProCare Medissimo, MUDr. Andrej Čižmár (Najlepšia ambulancia)

 Infektologické oddelenie, Nemocnica Michalovce, MUDr. Štefan Zamba a PhDr. Viera Ivanková (Najlepšie oddelenie)

 Poliklinika ProCare Central Bratislava (Najlepšia poliklinika)

 Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota (Najlepšia nemocnica)

 MUDr. František Samsely, Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, Železničná nemocnica Košice (Sieň slávy)

Nemocnica Partizánske (špeciálna cena za úspešné naštartovanie reprofilácie)

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.