MVK Stropkov: Juniorky 2x víťazne, ženy striedavo

V piatok 25.1. sa stropkovské juniorky predstavili na domácej palubovke proti rovesníčkam z VK Kúpele Brusno. Po úvodných dvoch vyrovnaných setoch, ktoré vyhrali naše dievčatá sa v treťom sete presadili súperky z Brusna, keď lepšie zvládli koncovku setu. Vo štvrtom dejstve už Stropkovčanky prepli na vyšší prevodový stupeň a nepripustili drámu v podobe tajbrejku. Prvý zápas vyhrali 3:1 (19, 21, -22, 21). Na druhý zápas nastúpili hráčky MVK lepšie skoncentrované a od začiatku vynikali vo všetkých herných činnostiach. Víťazstvo si nenechali ujsť, keď súperky hladko zdolali v troch setoch 3:0 (22, 13, 20), čím si udržali dlhodobú neporaziteľnosť.

Zostava: Dzurjová B., Demková L., Hašková R., Luberdová K., Pariláková A., Rusnáková P., Sedlářová S., Sovišová N., Tabišová S., Tarabčáková A., Ternová V., Tomková S., Šturák M. – hl. tréner, Burcák J. – as. trénera.

V sobotu vycestovalo družstvo žien do Rimavskej Soboty, kde odohrali 11. kolo základnej časti skupiny Východ. V prvom zápase podľahli domácim súperkám 3:0 (18, 22, 24). V druhom meraní síl stratili naše hráčky vedenie 0:2 na sety. Hra sa vyrovnala a vyústila do skráteného piateho setu, ktorý si pripísali na svoje konto naše dievčatá. Vezú si tak domov 2 body za víťazstvo 2:3 (-20, -18, 15, 22, -10).

Zostava: Andrejovská L., Dovičáková K., Dzurjová B., Fečková N., Pariláková A., Slivová N., Sovičová N., Široká I., Špaková N., Volčková L., Mihalík P. – as. trénera, Burcák J. – as. trénera.

Všetkým hráčkam aj trénerom ďakujeme za ich predvedené výkony a držíme palce v nasledujúcich zápasoch, ktoré odohrajú už tento víkend.