Žiaci pred štartom novej sezóny

Počas posledného víkendu mali obe naše dorastenecké družstvá voľný víkend. Keďže počet účastníkov v tretej lige Východ je nepárny, mali naši chlapci po troch domácich zápasoch voľný žreb. V nedeľu sa predstavia znova v domácom prostredí, kde privítajú celok Vranova. Nový súťažný ročník štartujú prvým majstovským zápasom aj žiacke družstvá. V sobotu sa kategórie U15 a U14 predstavia v Humennom a s rovnakým súperom si v sobotu v domácom prostredí zmerajú sily družstvá U13 a U12. Všetky zápasy  štartujú o 10:00 hod. S blížiacim sa začiatkom súťaží kluby pomaly uzatvárajú svoju aktivitu na prestupovom trhu. Aj toto leto sa môže náš klub pochváliť kvalitnou prácou trénerov, ktorí obrúsili ďalšie diamanty. Jedným z kritériíí hodnotenia Útvaru talentovanej mládeže vrámci SFZ je aj výchova hráčov smerom do ostatných Akadémií na Slovensku. V prehľadnej tabuľke vám ponúkame prehľad transferov mládežníckych hráčov za posledných šesť rokov, ktorí sa posunuli počas svojej kariéry do klubov, kde mohli svoj talent rozvíjať v najvyššej dorasteneckej súťaži. Náročnost spojená s prechodom do nového klubu, zaradením sa do nového kolektívu a odlúčenie od rodiny je po mentálnej stránke obrovská skúška pre mladých chlapcov, no pozitívnymi príkladmi sú Pavol Šafranko alebo Denis Potoma, pôsobiaci v popredných klubov na Slovensku i v zahraničí. Aj toto leto sa posunuli do nových klubov hráči z kvalitnej minuloročnej U15. Filip Bodnár je minimálne na rok hráčom MFK Zemplín Michalovce, Daniel Suvák bude obliekať túto sezónu dres Železiarní Podbrezová a Tomáš Klučár je tesne pred schválením hosťovania do MFK Ružomberok. Všetkým budeme držať prsty a priať im, aby nasledovali svojich úspešných predchodcov. Náš klub ponúka alternatívu pokojnejšieho prechodu do mužského futbalu, kedy svojim talentovaným hráčom z kategórií dorastu dáva možnosť zahrať si najvyššiu regionálnu súťaž. Aktuálnym príkladom je Marek Korba, ktorý vo svojich 17 rokoch už má prvé minúty v tejto sezóne za sebou. Spolu s A mužstvom absovlujú tréningový proces aj ďalší hráčí z U19, ktorými sú Branislav Artim a Samuel Slobodník. Aj cesta trpezlivosti dokáže priniesť úspech a aj tu môžme hľadať pozitívne príklady z minulosti. Róbert Pich absolvoval celý mládežnícky proces v našom klube a tiež už obliekol najcennejší dres reprezentácie. Každopádne práca s mládežou a talent, ktorý v sebe majú chlapci zo Stropkova a blízkeho okolia je každý rok badateľný. Veríme, že tieto dôkazy kvalitného tréningového procesu dokážu pritiahnuť aj ďalších záujemcov. Všetky družstvá mládeže už naplno zarezávajú a dvere máme otvorené pre každého. Tešíme sa na vás.
-mšk-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.