Medaila na Majstrovstvách Slovenska

Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši hostila mladých šachistov do 20 rokov na Majstrovstvách Slovenska v šachu jednotlivcov v dňoch 23.4. – 30.4.2019. Zápasy boli náročné, pretože sa hrali s časovým limitom 2x 90 minút na 40 ťahov a 2x 30 minút na dohrávku, pričom za každý ťah sa pripočítal 30 sekundový bonus. Niektoré partie tak trvali aj 5 hodín. O majstrovské tituly, nomináciu na Majstrovstvá sveta, Európy a EÚ bojovalo 162 chlapcov a 78 dievčat v 14 kategóriách. Výbornou reprezentáciou nás potešili hráči z klubu ŠK Stropkov+Svidník. Eduard Paňko (Gymnázium Stropkov) súťažil v kategórii do 18 rokov a Eva Polačková (CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov) v kategórii do 8 rokov.

Edo začal turnaj víťazstvom a priebežne sa držal v závese za najlepšími až do posledného kola. Losovací systém mu v závere turnaja pridelil najsilnejšieho hráča s plným počtom výhier  – Jerguša Pecháča zo Žiliny. Jeho výkonnostný rating prevyšoval Eda o 400 bodov. Jediné víťazstvo by nášho stropkovského reprezentanta posunulo na bronzovú priečku. Edo sa na súpera dobre pripravil a zápas bol úplne vyrovnaný. Náš hráč sa však odhodlal ísť v partii do rizika, ktoré mu nevyšlo, zápas prehral a ušlo sa mu konečné 7. miesto.

Pre Evku to boli prvé Majstrovstvá Slovenska. Svoj turnaj začala prehrou. Postupne sa však rozohrala a po výborných bojovných výkonoch sa prepracovala sériou 4 víťazstiev na 3. priečku. Túto pozíciu si udržala aj v závere turnaja. Bronzová medaila zo šampionátu nás veľmi potešila a obaja aktéri si zaslúžia pochvalu za skvelú reprezentáciu.

Evka si zároveň pootvorila dvierka aj do reprezentácie Slovenska na medzinárodných podujatiach a má právo súťažiť na Majstrovstvách EÚ.

Kompletné výsledky nájdete na www.stropkov-svidnik.chess.sk

Tréning v Stropkove:

Začiatočníci – CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov, streda 14.30 hod.

Tréning pre všetkých – kultúrne stredisko, piatok 16.10 hod.

Najbližšie akcie:

04.5. Šarišská liga mládeže, 5.kolo, Raslavice

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.