Súkromná základná umelecká škola má za sebou zimný koncert Mrázik

O koncert bol veľký záujem. Kapacita kultúrneho strediska nepostačovala množstvu divákov, mnohí museli stáť

Žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy v Stropkove nedávno opäť predviedli svoj talent počas zimného koncertu školy, ktorý tematicky niesol názov Mrázik. Podnetom pre uskutočnenie spomínaného koncetu bola niekoľkoročná tradícia. Žiaci v októbri, v máji a v decembri účinkujú na koncertoch, ktoré usporadúva mesto Stropkov. V januári a v júni každoročne usporiadavajú veľké školské koncerty v divadelnej sále kultúrneho strediska, na ktorých sa predvedcú všetky odbory (hudobný, tanečný, literárno-dramatický, ale aj výtvarný v podobe výzdoby javiska a rekvizít na koncerte). Menšie triedne koncerty sa konajú na pôde školy v priebehu celého roka. Inšpiráciou pre tento koncert bola obľúbená zimná rozprávka Mrázik, ktorá je známa pre malých aj veľkých divákov a bez ktorej si zrejme ani jedna rodina na Slovensku nevie predstaviť vianočné sviatky. A keďže to mal byť zimný koncert našej školy, táto rozprávka sa nám tematicky hodila najviac. Po Perinbabe, ktorú sme robili minulý rok, to bola ďalšia veľmi vhodná možnosť,“ vysvetlila riaditeľka Jana Bilecová. Motívy rozprávky sa prelínali celým koncertom. Príbeh o pracovitej Nastenke, samoľúbom Ivanovi, spravodlivom Mrázikovi a ďalších vedľajších postavách sa podarilo rozohrať talentovaným žiakom literárno-dramatického odboru veľmi autenticky. Dramatizácia rozprávky bola popretkávaná hudobnými a tanečnými číslami programu. Počas koncertu sa predstavil strunový orchester SZUŠ pod vedením uč.Martina Kanaloša, DiS.art a Mgr.Jozefa Knézla, DiS.art., akordéonové kvarteto pod vedením uč.Bc.Jozefa Chovanca, DiS.art.a rad ďalších zaujímavých hudobných vstupov pod vedením uč.Bc.Michala Kanaloša, DiS.art., Martina Gibeja, Dis.art., uč.Dominika Fabriciho a uč.Antona Lamanca. V závere sa predstavil aj spevácky zbor školy pod vedením zbojmajstra Jaroslava Baláža, DiS.art., ktorý je zároveň sólistom PUĽS-u v Prešove. Tanečné choreografie vtipných „zbojníkov“ a ruských dievča „Ach, Ty Váňo“ pripravovala uč.Tatiana Švačová, DiS.art a pod vedením uč.Dominiky Šimo-Svrčekovej sa predstavili šikovní predškoláci a efektné „Snehové vločky“ s vejármi. Za scenár celého programu patrí vďaka vyučujúcej literárno-dramatického odboru Márii Hubáčovej, DiS.art. Vďaka patrí aj nepedagogickým zamestnancom školy, ktorí boli nápomocní pri príprave koncertu. O toto podujatie bol obrovský záujem, o čom svedčila preplnená sála kultúrneho strediska. Diváci s nadšením tlieskali presvedčivým hereckým výkonom žiakov literárno-dramatického odboru, ako aj malým i veľkým tanečníkom či hudobníkom. Pre všetkých zúčastnených, ale aj tých, ktorí koncert pripravovali, boli najkrajšíimi momentmi pozitívne ohlasy zo strany rodičov a slová vďaky na adresu školy.To je snáď najväčšie zadosťučinenie pre všetkých zamestnancov školy, ktorí sa na príprave koncertu podieľali. „Tento koncert nadmieru naplnil naše očakávania. Svedčila o tom aj skutočnosť, že kapacita Mestského kultúrneho strediska v Stropkove nepostačovala množstvu divákov a mnohí museli aj stáť. Našimi plánmi do budúcna je zorganizovať tak ako každý rok záverečný koncert školy a na budúci rok sa pripraviť na oslavu desiateho výročia vzniku našej školy. Plánujeme ju aj naďalej rozvíjať vo všetkých odboroch, aby v nej mohli napredovať žiaci v umeleckej oblasti k spokojnosti ich rodičov. Najväčšou odmenou za našu prácu sú spokojní rodičia na koncertoch, ktorí pravidelne prichádzajú na naše vystúpenia a potleskom odmeňujú svoje deti, teda aj našu prácu,“ dodala riaditeľka.  Zimný koncert Súkromnej základnej umeleckej školy v Stropkove bol výsledkom náročnej a systematickej polročnej práce pedagógov a stretol sa s pozitívnym ohlasom zúčastnených divákov. „Veľký záujem o túto akciu nást utvrdil v tom, že naša práca má zmysel a to nás napĺňa veľkou radosťou a zároveň je „hnacím motorom“ do ďalšej tvorivej činnosti,“ uzavela J.Bilecová.

-pk-

Autof fotografie: Tomáš Manduľa

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.